niedziela, 27 stycznia 2013

Cd. zamotania

               Cztery kolejne zamotańce, tym razem z cieńszej włóczki. Trochę Mary miała zabawy z dobraniem obciążenia do nitki i w rezultacie sznurki wychodziły ciut, ciut nierówno. Lekarstwem stała się delikatna przepiórka szaliczka - podczas suszenia nierówności prawie znikły. 
             Pierwszy "naszyjnik" z włóczki Diva Missisipi 3732 pomarańczowo-koralowe beżokremy Za model Zuza użyła różowy balon, na ludziach zamotańce prezentują się o niebo lepiej. 
         Włóczka Diva Batik 3240 to na przemian kolory: różowy, liliowy, wrzosowy, niebieski, jeansowy. Naszyjnikom można regulować długość i, że tak powiem "gęstość". Składają się bowiem z kilku pojedynczych sznurów. Można kilka wykorzystać na bransoletki.

            Rudości + zieloności połączyła w sobie włóczka Diva Batik 3239. Wszystkie te naszyjniki są miękkie, absolutnie nie są gryzące, fajnie zdobią i ocieplają, są leciutkie.

              I dla zwolenników tradycyjnych barw: Diva Missisipi  3730 czyli kolor czarny i przeróżniaste odcienie szarości. Każdy zamotaniec ma szydełkowe zapięcie na drewniany koralik oraz kwiatowa ozdobę. Kwiaty szydełkowe zrobiłam ćwicząc technikę wg. różnych wzorów znalezionych w przepastnych czeluściach Internetu, w większości są ozdobione wklejoną perełką.

           I mój ulubieniec - energetyczny naszyjnik z włoczki Diva Batik Design 3241- fiolety, różowości, zielenie, a nawet żółcie. Bardzo kolorowy, dodający pewności, przywołujący wiosnę. Powstało jeszcze kilka szaliko-naszyjniczków, ale niestety nie wszystkie doczekały się zdjęcia. W planach będą następne jeżeli nadejdą nowe kolory włóczek. 4 komentarze:

 1. Twój ulubiony mi również najbardziej przypadł do gustu ;) Ale i tak wszystkie są równie piękne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomieszanie z poplątaniem :P Coś wspaniałego :***

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie i wiosennie:)
  Aciusiunia:*

  OdpowiedzUsuń