niedziela, 9 kwietnia 2017

Obrus na drutach

Ile powinien kosztować obrus zrobiony na drutach?
      Obrus jest duży, ma średnicę ok.260cm, zużyłam na niego ok. 1,20kg kordonka. 
     Szukając inspiracji drutowych znalazłam w sieci zdjęcie pięknej serwety zrobionej na drutach.
    Musiałam taką zrobić, chociaż niestety nie jestem w posiadaniu okrągłego stołu :( Przeszukując czeluście internetu dowiedziałam się, że serweta nazywa się Tulpenkranz, a wymyślił ją Herbert Niebling. Niestety jego serwety mają tylko wzory graficzne, a ja zdecydowanie wolę słowny opis skrótowy - m.in. dlatego, że jest krótszy, nie muszę tak ślepić w malutkie znaczki i w ogóle i w szczególe. Dlatego razem z Mery przepisałyśmy sobie wzór graficzny na "własny szyfr". Trooooszeczkę nam z tym zeszło, ale za to potem mogłam sobie dziergać bez przyrządów typu linijka.
   Jeżeli chodzi o czas drutowania to nie mogę dokładnie powiedzieć ile godzin spędziłam nad tą serwetą, tak "pi razy oko" z miesiąc z okładem. A potem krochmalenie i blokowanie - makabra, bo to takie wielkie, gdzie to rozciągnąć (na internetowym zdjęciu nie wyglądało na takie duże).
    No ale udało się, a efekty sami oceńcie.
      Zuza robiła zdjęcia "z drabiny", ale i tak nie mogła całości ogarnąć. Manekinem był stół, niestety prostokątny nie okrągły, więc obrus nie układa się tak jak należy.
Rzut oka na szczegóły.
No i jak wycenić to moje dzieło?8 komentarzy:

 1. Ogrom pracy ale i efekt przepiękny!
  Takiej pracy wycenić się nie da, obrus jest bezcenny!

  Pozdrawiam serdecznie
  Eva

  OdpowiedzUsuń
 2. Miesiąc pracy ale jaki efekt! to jest cudo, obrus wygląda przepięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obrus wyszedł fantastycznie. Jest przepiękny.
  Pozdrawiam Świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno nie dostaniesz tyle ile jest wart- 200-300 zł, jest piękny i wartościowy tylko do kupienia brak chętnych pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem właśnie tą chętną do kupienia - może nie ten egzemplarz bo za duża na moje stoły ale ale mam wielki sentyment do takich cudów moja ukochana mama robiła przepiękne serwety i serwetki, ale została mi tylko jedna, a mam dwa okrągłe stoły. Rozmiary potrzebnych mi serwet byłyby odpowiednio o średnicy 120 cm i 150 cm. Mam jeszcze stół owalny, ale nie wiem czy możliwe jest zrobienie owalnej serwety na drutach. Bardzo proszę o informację, jak się z Panią skontaktować żeby dokonać niezbędnych ustaleń. Będę tu zaglądała co dwa, trzy dni, może się uda. Swoją drogą podziwiam złote ręce i gratuluję wyrobu takich cudów!

  OdpowiedzUsuń